Sık Sorulan Sorular

Randevuyu hangi süre içinde alabilirim?

 

Genelde bizden 10 gün içinde bir randevu alabilirsiniz, daha erken de olabiliyor. Haftalık bazı saatleri boş bırakıyoruz ki kriz zamanlarında hızlı ve kolaylıkla size zaman ayırabilelim.


Parterim benimle birlikte gelmek istemediğinde ne oluyor?

 

Partneriniz başlangıçta katılmak istemiyorsa, üzücüdür fakat bir engel değildir. Birlikte ortak oturumları mümkün kılmak için araç ve yollar deneyebiliriz. Bunlar başarılı olmasa da yalnız katılmanız  da anlamlıdır.


Çocuk ve ergenleri hangi yaştan itibaren yanımda getirebilirim?

Her yaştaki çocuk ve ergen hoş karşılanır ve aile terapisinde sıklıkla birliktedirler. Çocuk ve ergenler olmadan gerçekleştirilen oturumlar olabilir, örneğin çift konuları üzerinde konuşulacağı zamanlar.

 


Bir randevuya gelemediğimde ne olur?

Herkesin arada işi çıkabilir. Yine de sizden randevunuzu en az 48 saat öncesinde iptal etmenizi veya ertlemenizi rica ediyoruz. Bu yapılmadığında oturum ücretinin %25’i iptal ücreti olarak hesaplanır.


Etkinliklerden nasıl haberdar olabilirim?

Linkteki Formu doldurararak etkinlikler düzenli olarak haberdar olabilirsiniz. 

Formu Doldur 


Gizlilik İlkesi?

Terapi sürecinin tüm içeriği gizlilik ile koruma altındadır. 


Terapi veya Danışma Ne Kadar Sürüyor?

Bu işbirliğinin ne kadar süreceği, terapist ve danışanın işbirliğine, sizin kişisel durumunuza, beklentilerinize göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ne kadar süreceğini önceden söylemek mümkğn değildir. Terapi sürecini mümkün olduğu kadar kısa ancak gerekli olduğu kadar uzun tutmaya çalışıyoruz.


Terapi nasıl ilerliyor?

Başlangıçta kişisel tanışma için bir randevu ayarlıyoruz. 1. Oturumun sonrasında siz, aramızdaki kimyanın uyuşup uyuşmadığına ve benimle birlikte çalışma isteyip istemediğinize sakince karar veriyorsunuz.

Başlarda yaklaşık 7-10  günde bir oturum yapılıyor. Bu, konuşulanları günlük yaşamınızda deneyebilmeniz için gereklidir. İstenen değişimler gerçekleştiğinde, devam eden işbirliğinde bu değişimleri yaşamınıza entegre etme söz konusudur. O zaman oturumlar, sizin uygun gördüğünüz sıklıkla yapılır (yaklaşık her 2-4 haftada bir). 

Güncel krizlerde, yani ani ve travmatik olaylarda, oturumlar daha sık gerçekleştirilir. 


Eskişehir Web Tasarım